آموزشگاه موسیقی آوای ایرانیان هنرجو می پذیرد           جهت ثبت نام و رزرو کلاس با آموزشگاه تماس حاصل نمایید شماره های تماس: 88376057 - 88376058 - 66120860 - 66120850             برگزاری کلاس های آشنایی با موسیقی برام عموم شهروندان عزیز زیر نظر استاد مهدی قدیمی به صورت رایگان روزهای جمعه در آموزشگاه موسیقی آوای ایرانیان

مهدی قدیمی ( 22 تیر 1393, 13:50 )

 

مهدی قدیمی (ویولن کلاسیک)

 

مهدی قدیمی

مهدی قدیمی متولد 1370 و مدرس ویلن کلاسیک است. وی فارغ التحصیل نوازندگی موسیقی جهانی از دانشگاه هنر تهران است.

موسیقی را از دوران کودکی با یادگیری سلفژ و تئوری موسیقی نزد مهدی قاسمی آغاز کرد. او از همان دوران یادگیری نوازندگی ویلن را نزد ابراهیم لطفی آغاز کرد و به مدت 12 سال تحت نظر این استاد با ادبیات ویلن کلاسیک به خوبی آشنا شد و رپرتوار خود را تکمیل کرد و دوره های تکمیلی را تحت نظارت دکتر گلریز زربخش سپری کرد.

مهدی قدیمی از تجربیات نوازندگانی چون مازیار ظهیرالدینی و آیدین احمدی نژاد و ژابیز زربخش استفاده کرده و طی همکاری با این نوازندگان و شرکت در کلاس های ایشان آموزه ها و تجربیات خود را گسترده تر کرده است.

ایشان پس از گذراندن این دوره ها در ادامه فعالیت های حرفه ای خود در مستر کلاس های بورکارت تولکه (کنسرت مایستر ارکستر وین)، دکتر سیروس فروغ صاحب کرسی تدریس در کنسرواتوار جولیارد و مستر کلاس ستاره نحوی  و همچنین مستر کلاس زهی آرام تالالیان در تهران حضور فعال داشته است. همچنین ایشان در کلاس های دکتر گلریز زربخش حضور داشته و تحت نظر ایشان به فعالیت های حرفه ای و برگزاری کنسرت می‌پردازند.

ایشان دوره‌های کامل هارمونی، فرم و کنترپوان را نزد اساتیدی چون شریف لطفی، شهرام توکلی، آرمان نوروزی، کارن کیهانی، محمد رضا تفضلی و دکتر امین هنرمند طی کرده اند.

همچنین در زمینه نوازندگی از آموزه ها و تجربیات آیدین احمدی نژاد نوازنده و رهبر ارکستر پارسیان و دکتر ژابیز زربخش بهره برده و در آنسامبل‌های زیاد فعالیت حرفه ای داشته و ادبیات موسیقی مجلسی موسیقی کلاسیک را به روی صحنه برده است.

 

سابقه تدریس

 

تدریس در آموزشگاه آوای ایرانیان از سال 91 تا کنون که این همکاری همچنان ادامه دار میباشد.

تدریس در آموزشگاه موسیقی پارت از سال 90 تا کنون که در حال حاضر نیز این همکاری ادامه دار میباشد.

تدریس در آموزشگاه راد به مدت یک سال

تدریس در موسسه چکاوک شیدا به مدت یک سال

تدریس در موسسه موسیقی عرفان از سال 96 که این همکاری هم اکنون نیز ادامه دارد.

 

 

فعالیت های اجرایی

 

برگزاری کنسرت در سالن های رودکی، تالار وحدت، فرهنگسرای نیاوران و فرهنگسرای بهمن با ارکستر های متعدد و همکاری با ارکستر سینفونیا به رهبری مهدی قاسمی به عنوان کنسرت مایستر

و برگزاری کنسرت با این ارکستر در تالار نیاوران به عنوان نوازنده سولیست

برگزاری رسیتال ویلن-پیانو، ویلن-ویلن ، ویلن- گیتار در تالارهای متعدد و اجرای این برنامه ها در فضای آکادمیک موسیقی کشور در دانشگاه هنر تهران

سابقه عضویت در ارکستر زهی پارسیان و همکاری با این ارکستر

 

متد تدریس

مسلط به آموزه ها و مفاهیم پایه  مکتب روس ، مکتب وین و مکتب فرانسه بلژیک و آموزش مفاهیم و تکنیک های نوازندگی ادبیات ویلن کلاسیک که با تدریس کتاب هایی همچون متد سوزوکی و اتودهای استاندارد همچون ولفارت ، کایزر ، کروتزر ، مازاس ، فیوریلو  و در ادامه کاپریس های رد و دنت پیگیری می‌شوند. همچنین بررسی و تدریس رپرتوار استاندارد ویلن کلاسیک و آثار آهنگسازان بزرگ از دوره باروک تا معاصر در دستور کار تدریس قرار میگیرد به نحوی که به شکل درست و آکادمیک مسائل استاتیک و سبک شناسی هر قطعه به شکل صحیح تدریس شود.

همچنین تکنیک های نوازندگی نه به شکل تقلیدی که به شکل تشریحی تدریس میشوند و دانش نوازندگی به هنرجو تزریق میشود و از طریق یک پداگوژی خود آگاه هنرجو با مهارت های نوازندگی رو به رو میشود که حاصل تجربیات عملی در طی فعالیتی بیش از 14 سال و مطالعات بسیار می‌باشد که از در این شیوه به متد های مرجع لئوپلد اوئر و هنریک وینیاوسکی، یوزف یواخیم، یهودی منوهین، ایوان گالامیان، دوروتی دیلی، سایمون فیشر و مکتب فرانسه بلژیکی اوژن ایزایی استناد میشود.تعداد بازدید از این مطالب : 4664