آموزشگاه موسیقی آوای ایرانیان هنرجو می پذیرد           جهت ثبت نام و رزرو کلاس با آموزشگاه تماس حاصل نمایید شماره های تماس: 88376057 - 88376058 - 66120860 - 66120850             برگزاری کلاس های آشنایی با موسیقی برام عموم شهروندان عزیز زیر نظر استاد مهدی قدیمی به صورت رایگان روزهای جمعه در آموزشگاه موسیقی آوای ایرانیان

سیاوش داننده فرد ( 01 خرداد 1391, 17:02 )

سیاوش داننده فرد

کارشناس موسیقی از دانشگاه هنر. فعالیت در موسیقی را با ساز سنتور آغاز کرد و از محضر اساتیدی چون نسترن هاشمی، کامیار صیقلی، سورنا صفاتی و سیامک آقایی بهره مند شد. بزودی متوجه علاقه و توانایی خود در عرصه آهنگسازی شد و در این راه از محضر اساتید مختلفی بهرمند شد. و در کنار سنتور ساز پیانو و تحصیل در آهنگسازی را سختکوشانه پیگیری کرد. سیاوش داننده فرد تا به امروز در سبک های مختلفی از جمله سنتی، کلاسیک، الکترونیک فعالیت کرده است و آهنگ هایی را تصنیف نموده است. در کارنامه ی هنری او تعدادی اجرای کنسرت به چشم میخورد که از آن جمله می توان به اجرای اخیر او در خانه ی هنرمندان ایران به همراه مارتین شمعون پور اشاره کرد.
شیوه ی تدریس:
سیاوش داننده فرد پس از تحقیق درباره ی شیوه ی تدریس موسیقی در ایران و خارج از کشور به شیوه ی مستقلی در تدریس سنتور دست یافته است. شیوه ای که متمرکز بر تفکیک عضلات و هماهنگی آنها و تمرین های ذهنی می باشد. شاید بتوان گفت که یکی از مرجع های اصلی این شیوه ی تدریس، گیورگی ساندور Gyorgy Sandor و شیوه ی تدریس او در پیانو است.
در دوره ی ابتدایی، او در کنار آموزش کتاب های متدوال سلسله اتود هایی را می آموزد و این اتودها که همه از ساخته های خود اوست تا بالاترین سطح آموزشی ادامه پیدا میکند. اتود هایی که بر استقلال دو دست و تسلط بر روی ریتم تمرکز دارد. پس از تسلط نسبی هنرجو در نواختن قطعات رپرتوار سنتور، آموزش ردیف دستگاهی موسیقی ایرانی به همراه تجزیه و تحلیل آغاز می شود. تربیت موسیقی گوش کردن و آنالیز آثار اساتید موسیقی ایرانی دیگر ویژگی مهم شیوه ی تدریس او می باشد.

تعداد بازدید از این مطالب : 2337