آموزشگاه موسیقی آوای ایرانیان هنرجو می پذیرد           جهت ثبت نام و رزرو کلاس با آموزشگاه تماس حاصل نمایید شماره های تماس: 88376057 - 88376058 - 66120860 - 66120850             برگزاری کلاس های آشنایی با موسیقی برام عموم شهروندان عزیز زیر نظر استاد مهدی قدیمی به صورت رایگان روزهای جمعه در آموزشگاه موسیقی آوای ایرانیان

فتح ا.. صارمی ( 11 اردیبهشت 1391, 14:59 )

فتح اله صارمی (آواز سنتی )

فتح اله صارمی

تدریس: آواز سنتی

تاریخچه هنری:
فراگیری آواز را نزد پدر که از تعزیه خوانان زمان خود بود، آغاز کرد. از سال 1349 به مدت دو سال نزد علی نوعدوست به یادگیری ردیف موسیقی ایرانی (ردیف ابوالحسن صبا) پرداخت و سپس به مدت دو سال نزد ایرج طاهری بود و یک سال از محضر علی تجویدی در خصوص همراهی ساز و آواز بهره جست. وی برای تکمیل دوره ی ردیف آوازی، به مدت 13 سال از محضر حاتم عسگری فراهانی کسب فیض نموده و همزمان از کلاس رجب علی امیری فلاح نیز بهره مند گردید. همچنین ایشان مبانی موسیقی (سلفژ و تئوری موسیقی) را نزد فرزند خود، فرشاد صارمی فراگرفته است. وی در حال حاضر به تدریس ردیف آوازی اشتغال دارد.

 

از فعالیت های وی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

·         همکاری با مرکز موسیقی سازمان صدا وسیما به عنوان خواننده و اجرای قطعات متعدد از آهنگسازان مختلف این مرکز

 

·         تدریس آواز در مراکز آموزشگاه های مختلف موسیقی از جمله آموزشگاه های موسیقی ثمین، پارت، همای سعادت، هنگام، ایران، آوای ایرانیان، آوای پارسی و غیره.

 

·         اجرای کنسرت های متعدد به همراه گروههای مختلف

 

·         تاسیس گروه موسیقی «فرهنگ» و اجرای کنسرت های متعدد به همراه این گروه، از جمله اجرا در تالار رودکی، سالن همایش های صدا وسیما، فرهنگسرای ارسباران، فرهنگسرای شفق و غیره.

 

·         همکاری به عنوان خواننده در اجرای پایان نامه های کارشناسی ارشد

 

·         اختراع یک وسیله الحاقی برای ساز کمانچه و همچنین تحقیق و بررسی در خصوص این ساز از لحاظ ارگونومی (این وسیله الحاقی هم اکنون در اداراه ثبت اختراعات و مالکیت های صنعتی به ثبت رسیده است.)

 

ایشان در خصوص تدریس آواز بر طبق آموزه های قدما که از چهره های شاخص این شیوه می توان از مرحوم «بنان» نام برد، دوره تدریس خود را به دو دوره 1- مقدماتی که طول مدت آموزش آن مدت 5/2 الی 3 سال و 2- دوره عالی که طول مدت آموزش آن مدت 3 الی 5/3 سال است، تقسیم نموده اند. طی این دو دوره، هنرجو ضمن فراگیری ردیف، به فراگیری تکنیک های صداسازی همچنین تکنیک های آوازی از جمله انواع مختلف تحریرها وتکیه ها خواهد پرداخت و در خلال این دوره با ضربی ها و تصنیف های قدیمی که برخی از آنها بخشی از ردیف هستند، نیز آشنا می گردد. شیوه آواز خوانی ایشان به سبک آوازی تفرش و فراهان (استان مرکزی) یا به اصطلاح همان سبک عراق عجم است و همین روش را نیز به هنرجویان خویش آموزش می دهند.

 

سوابق هنری:
اجرای کنسرت های متعدد به همراه گروه موسیقی «فرهنگ» به عنوان خواننده و موسس این گروه
همکاری با مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما و اجرای آثار تولیدی آهنگسازان مختلف
تدریس ردیف آوازی به سبک قدما در مراکز آموزشی
طراحی و ثبت یک اختراع به نام «پایه و تکیه گاه ساز کمانچه» با همکاری فرزندش، که این اختراع برای بهبود نحوه ی نوازندگی ساز کمانچه بسیار موثر است.
کارت صلاحیت 1508
عضو خانه موسیقی (وابسته یک) 3118

 تعداد بازدید از این مطالب : 3464